Endermologia

1. Masaż ssąco-próżniowy (endermologia) – zwiększenie głębokości działania promieniowania podczerwonego i fal radiowych poprzez manipulacje skórąMasaż podciśnieniowy (endomasaż/endermologia)

To jedna z najbardziej skutecznych metod, której efektem jest redukcja cellulitu, zwalczanie lokalnych otłuszczeń i kształtowania sylwetki, Podczas gdy ćwiczenia fizyczne powodują spalanie kalorii w obszarach, gdzie w tkance tłuszczowej zmagazynowane jest najwięcej energii, lipomasaż precyzyjnie wyszczupla obszary stwarzające problemy, modelując sylwetkę zgodnie z życzeniami klienta.

Zabieg jest sterowany komputerowo, pacjentka po przebraniu w kombinezon przylegający do ciała gotowa jest już do zabiegu. Terapeuta prowadząc głowice powoduje powstanie przy pomocy podciśnienia fałdu skórnego. Skóra przybiera kształt fali, która rolowana jest dodatkowo od wewnątrz i na zewnątrz za pomocą rolek. W ten sposób pobudzana jest tkanka, a zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry. Skóra ta jest mocno ugniatana w różnych kierunkach, co pobudza krążenie i pobudza metabolizm. Podczas zabiegu poprzez układ limfatyczny usuwane są z organizmu toksyny i tłuszcze oraz pobudzona zostaje produkcja elastyny i kolagenu, co dodatkowo poprawia elastyczność skóry. Endomasaż zwiększa głębokość penetracji prądu RF i światła IR i zwiększa aktywność fibroblastów (Są to najważniejsze komórki skóry właściwej, odpowiedzialne za produkcję podstawowych substancji strukturalnych skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. To one warunkują odpowiednie fizyczne i mechaniczne właściwości skóry ) do odbudowy tkanki łącznej. Aby efekty były zadowalające trzeba wykonać cykl kilkunastu zabiegów, dokładna potrzebna liczba jest uzależniona od oczekiwań pacjentki oraz indywidualnych predyspozycji. Zabieg endermologii działa również relaksująco i odprężająco, co skutecznie łagodzi stres. Oczyszczenie organizmu z toksyn pozwala skórze odzyskać młody i zdrowy wygląd.

Endermologia

2. Mechaniczny masaż rolkami – stymuluje drenaż limfatyczny i usuwanie zrostów w tkance tłuszczowej ( redukcja cellulitu)

Ruchome rolki udrażniają układ limfatyczny usprawniając tym samym proces usuwania toksyn z organizmu i przyspieszając procesy metabolizmu, prowadzą do zmniejszenia wzajemnego zlepiania się komórek tłuszczowych.

 

3. Fale radiowe RF – podgrzewanie płytkich warstw tkanki tłuszczowej oraz skóry tym samym pobudzając aktywność fibroblastów, przyspiesza spalanie kwasów tłuszczowych

 RF fale radiowe

W zabiegach kosmetologicznych wykorzystuje się fale radiowe (RF) wysokiej częstotliwości, najczęściej 0,5-7MHz. Głębokość wnikania promieniowania przez skórę jest tym mniejsza, im wyższa jest częstotliwość fali. Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji opierają się na wywołaniu efektu termicznego w tkance.

Jak pod wpływem fal radiowych powstaje ciepło?

Zabiegi radiofrekwencji wykorzystują efekt podgrzania tkanek, który powstaje w wyniku przepływu przez skórę prądu wysokiej częstotliwości. Działania zewnętrznego, zmiennego pola elektromagnetycznego powoduje ruch jonów w tkance. Poruszające cząsteczki ocierają się o siebie i wywołują emisję ciepła endogennego. Urządzenia wykorzystywane w kosmetologii zazwyczaj podnoszą temperaturę do około 40- 45°C. Tworzenie się ciepła jest większe w tkankach zawierających dużą ilość elektrolitów niż w takich, które zawierają ich mniej.

Energia fal radiowych ogrzewa tkankę podskórną i powoduje kurczenie adipocytów( komórek tłuszczowych)

Promieniowanie IR od wielu lat wykorzystywane jest w fizykoterapii, chirurgii plastycznej, ortopedii, rehabilitacji i medycynie sportowej.

 

4. Promieniowanie IR (podczerwone) – podgrzewanie tkanki do głębokości 2 cm i zwiększenie lokalnego krążenia krwi.

Laser biostymulujący IR (inaczej promieniowanie podczerwone)

Stymuluje przyrost kolagenu i elastyny. IR poprawia elastyczność skóry, odbudowuje kolagen.

Działa na płytkich warstwach skóry i podnosi temperaturę w tkance tłuszczowej, przyspiesza metabolizm, przygotowuje skórę do lepszego przepływu prądu i działania RF na głębsze warstwy skóry, zwiększa ilość dostarczanego tlenu przyspieszając proces lipolizy.

Co podczerwień robi dla sylwetki?

Efektem głębokiego ogrzewania promieniami podczerwonymi jest uwolnienie organizmu niepożądanych nadwyżek tłuszczu, związków toksycznych i wody, będących przyczyną tworzenia się tak zwanej „skórki pomarańczowej”. Ze względu na zdwojoną głębokość penetracji w głąb miejsc objętych cellulitem, połączona z 10 – krotnie wzmożonym nagrzewaniem tych tkanek, terapia podczerwienią jest znacznie bardziej skuteczna, niż jakakolwiek konwencjonalna metoda. Korzystanie z podczerwieni działa prozdrowotnie nie tylko na skórę, ale także wspomaga odchudzanie. Odchudzające działanie podczerwieni polega na tym, że ciepło wnika w głąb ciała od 4 do 6 cm i rozgrzewa organizm. Ciepło to, dzięki krwiobiegowi oraz krążeniu limfy, dociera także do głębiej położonych regionów ciała oraz do organów wewnętrznych. Działanie fal podczerwonych powoduje, że organizm łatwiej wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz (20%), cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne, mobilizuje siły obronne naszego organizmu, wzmacnia układ immunologiczny. Pomaga również wiązać wolne rodniki powodując efektywne oczyszczanie organizmu, usuwanie podskórnej tkanki tłuszczowej i zmniejszenie cellulitu, w wyniku, czego skóra staje się jędrna i elastyczna.

 

Endermologia
na twarz, szyję i dekolt

Endermologia na twarz, szyję i dekolt to masaż podciśnieniowy, który powoduje 
 zwiększenie sprężystości skóry, 
 likwidację drobnych zmarszczek, 
 spłycenie głębokich bruzd, 
 podniesienie owalu twarzy,
 zmniejszenie “podwójnego podbródka”
 niwelację podkrążonych oczu, a dzięki nieinwazyjnemu i bezbolesnemu działaniu zabiegi są nie tylko skuteczne, ale także znacznie poprawiają samopoczucie oraz zapewniają relaks.

Efekty, które Cię zadowolą

 ujędrnienie skóry
 poprawa elastyczności
 wzmocnienie tkanki łącznej
 redukcja zmarszczek
 modelowanie konturów twarzy
 pobudzenie krążenia
 usuwanie toksyn
 drenaż limfatyczny
 poprawa unaczynienia skóry